Postovani doktore, moja beba je rodjena sa 4720g i 55cm. Prvi mesec je napredovala 940g, a drugi 500g. U 7. Nedelji su pocele zelene stolice cesci podoji. Ukljucila sam bebelak, koji je ona odbijala posle podoja. Kada joj dam samo njega popije 70-80ml uz prethodno negodovanje. Prestala sam da joj dajem dohranu iz straha da cu izgubiti mleko. Kupila sam hipov caj za dojilje i pojacala ishranu i par dana stolice su bile zute. Sada se problem vratio. Podoje trazi na 1. 5 - 2 sata (premda sisa samo po 5 min. Jednu dojku) i stolica je zelena. Zaboravila sam da spomenem da posle kupanja spava i po 7 sati. Da li je gladna? Sta da radim? Kako da je hranim? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 24. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Niste naveli kolika je težina sada i koliko je meseci? Ako je napunila 2 meseca može da ima potrebu za većom količinom mleka i da je možda nedostaje majčino mleko. Možda se može dodati neko ha mleko sa manje alergena ili neko koje nema proteine kravljeg mleka. To što spava noću je za dete tog uzrasta u redu jer da je gladna budila bi se sigurno više puta.