Imam odojče od 4, 5 meseci. Još uvek samo sisa, nisam uvela nemlečnu ishranu. Ja sam atopičar, a suprug ima astmu. Pedijatar je predložio uvođenje pirinčanih pahuljica, soka od jabuke i šargarepe sa 5 meseci. U različitim knjigama i časopisima sam pročitala da deci sa genetskim opterećenjem sa alergijama nemlečnu ishranu treba uvesti tek sa 6 meseci i to prvo žitarice (pirinač i kukuruz) , zatim za 2 nedelje povrće, pa tek voće. Ne znam šta da radim, molim vaš savet? Kada se uvode sokovi da li se koristi sveže voće i povrće? Hvala

    Odgovoreno: 24. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ako dete dobro napreduje i zadovoljno je na dojci ne treba žuriti, možete čekati 6 meseci bez ikakvih opasnosti i to će čak biti i siguran period da se imuni sistem potpuno pripremio za novu vrstu proteina i alergena. Sokovi se prave od svežeg voća.