Postovani, ja imam dva pitanja i molim vas da mi odgovorite! Dali beba ako ne primi bsg vakcinu do svog prvog rodjendana, moze istu posle primiti i dali je potrebno da prodje odredjeni vremenski period od primanja bsg vakcine do moguce operacije u opstoj anesteziji? (napominjem, moja beba 29. 09 puni godinu dana i ima zakazanu operaciju u oktobru u opštoj anesteziji a nije još primila bsg vakcinu!) unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 19. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Bcg vakcina se po pravilu prima do 12 meseci života i ako se ne primi do tada ne prima se više uopšte. Bilo bi dobro da prođe ne samo mesec dana neko i 3 da bi se videlo kako reaguje na vakcinu i dok se sistem potpuno ne konsoliduje, naravno ako je to moguće i ako operacije nije hitna.