Zdr, imam sin od 4, 5 meseca, negovo zbolubajne mu e bronhoplevmonija, , ger'', za vo rok od edden mesec ja primase slednata terapija: sir. Sumamed, injekcijae pentraksil, injekcije lindacin i sir. Pancef, nisto ne mu pomogna i doktorot veli deka e, , crna kaslica" za koja sakam podetelno da mi oblasnite i da mi pomognete kako moze da se izleci mojot sin kako i podetalno objasnuvajne za goremevedenata sostojba, , ger" (vrakajne na hranata) i ve molam sto pobrzo da mi odgovorite i odnapred blagodaram

    Odgovoreno: 19. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Nije mi baš sve jasno kako je tekao tok bolesti ali verovatno je posle aspiracije (vraćene hrane) iz želuca došlo do zapaljenja pluća koje je moralo da se leči antibioticima i lekovima za širenje disajnih puteva. Ako se to bude ponavljalo biće i kašlja i mogućih komplikacija i zato se mora koristiti mleko koje ima veću gustinu ili se dodaje pirinčana voda, dete se malo uspravnije drži da spava i konsultuje se i gastro i hirurg o tome šta dalje.