Molim vas da mi objasnite ovaj rezultat od alergo testa, radjen je mom sinu koji ima tri godine i deset meseci. Sta treba da radim i kako da postupam, unapred zahvalna zabrinuta mama!!! Alergen alergen iu/ml class valuation code name f2 mleko 0. 62 1. 7 nizak f4di psenicno brasno o. 62 1. 7 nizaj fmm1 mesavina mesa 0. 74 2. 0 povecan f25 paradajz 0. 40 1. 1 nizak d1 derm. Pteronussinus 26. 6 4. 2 visok e1e5 dlaka psa i macke 0. 37 1. 0 nizak g16 alop. Pratensis 18. 8 4. 0 visok g6 dactylis glomerata >100 6. 0 ekstremno visok g3 phleum prtense 4. 0 3. 0 znacajno visok w1 ambrozija 2. 9 2. 7 povecan pisala sam samo vredbosti koje su prisutne.

    Odgovoreno: 18. 09. 2009.
    • Poštovana,
      O svim detaljima vezanim za test morate sa pedijatrom koji je tražio da se on uradi. Ima povećanja reakcije na neke alergene pa postoji potreba i da se dete preventivno leči lekovima koji ublažavaju reakciju na alergene. Neki se mogu kontrolisati i izbegavati a neki ne, ali vremenom to može i samo da se smanji i dobro kontroliše.