Postovani, imam 29 godina, a jos kao beba operisan mi je megakolon, ja zapravo i neznam sta je to u stvari, sem osnovnih podataka, jednostavno nikada nisam ni razmisljala puno o tome, imam dete od dve godine i sada me jako interesuje da li je to nasledno, i napisite mi nesto vise o tome, bravo za sajt, unapred hvala

    Odgovoreno: 19. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Megakolon je bolest koja nastaje zbog lošeg formiranja sluznice završnog dela debelog creva koja je nastala još u trudnoći a manifestuje se bolovima u stomaku, lošim pražnjenjem, slabim napredovanjem i nije tako česta a razlog nije do kraja poznat. Češća je 4 x kod dečaka nego kod devojčica, javlja se u najranijem uzrastu. Ako se vaše dete dobro razvija i ima dobar rad creva ne treba brinuti.