Moj stariji sin ima 6 godina a visok je 135 cm. Vec sa 2 godine imao je 95 cm. Ponekad se zali na bol kicme, ali mislim da je to zbog brzog rasta. Mladji sin ima 2 godine i 85 cm. Bila bih zahvalna ukoliko mi odgovorite i ako ima problema posavetujete kome da se obratim. Marija.

    Odgovoreno: 19. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Na osnovu krivulje rasta to je iznad očekivane visine za uzrast i razlika u odnosu na 2. Godinu u brzini rasta je prisutna. Ako dete ima bilo kakve tegobe u vidu bolova, zamora ili malaksalosti treba proveriti laboratoriju eho srca, ekg i koštanu zrelost putem ro šake. Konsultacija sa pedijatrom je u tom slučaju neophodna i česta.