Postovani, pisem vam po drugi put u nadi da cete mi ovog puta odgovoriti? Naime, radi se bebi staroj 18 meseci koja ponekad ne moze da drzi glavicu u pravilnom polozaju, sa 4 meseca kad je nas pedijatar uocio taj problem dao nam je uput i vodili smo dete kod fizijatra. On nam je rekao da to nije neki problem posto ne postoji asimetrija strana i uz neke vezbice vremenom kad vratni misici ojacaju sve biti u redu. Sada kada dete ima 18 meseci desava se da glavicu dovede ponekad u potpuno neprirodan polozaj to potraje neko vreme desetak dana nekad vise nekad manje i opet se vrati u normalu. Interesuje nas da li ovo moze predstavljati neki problem?

    Odgovoreno: 10. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Držanje glavice u 18. Mesecu nije više tako bitna stvar za razvoj kao što je samostalni hod, komunikacija, izgovaranje reči, spavanje, hvatanje predmeta, prepoznavanje predmeta i ljudi itd. Ako i postoji problem držanja glave u jednu stranu potražite ponovo mišljenje fizijatra ali to sa periodom od 4 meseci sada nema mnogo povezanosti.