Poštovana,
    Moja ćerka ima 12 god. i prošle nedelje smo otkrili da ima povećan tsh 15,04. Napominjem da je u poslednjih 2 god. imala problem sa gvožđem 2,3 i uvećane transiminaze 53. Bio je primetan zamor i povremeno se žalila na lupanje srca i znojenje ruku. Čini mi se da je i rast usporen u odnosu na njenu generaciju. Koristila je ampule tothema i sada joj je gvožđe 7,8 a transiminaze 51. Da li postoji veza između gvožđa, transiminaza i tsh i šta preduzeti?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Najbitnije od svega je nivo hormona t3 i t4 kao i nekih specifičnih at da bi se utvrdila aktivnost štitaste žlezde. Sve prateće analize nisu bitne u celoj priči i njihovo lečenje je sporedno i nije nemoguće da će sve doći na svoje kad se sredi osnovni problem. Neophodan je pregled dečijeg endokrinologa.