Poštovana,
    Kada dete preleži mononukleozu da li je neophodno izvaditi krajnike nakon određenog vremena? Koliko je ta intervencija važna kako bi se otklonile eventualne posledice koje nosi virus ebstein-barr? Kako dalje voditi računa o zdravlju tog deteta?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ne treba se operacijom lečiti virus koji se ne nalazi samo u krajnicima. On ostaje mnogim ćelijama organizma i može se samo držati pod kontrolom. Vitamini, zdravi stilovi života i zdrava hrana, pošteda organizma naporima i iscrpljivanju i antioksidativna terapija jesu mehanizmi za kontrolu ove bolesti.