Poštovana,
    Imam tromesečnu bebu koja već dva meseca ima ekcem po celom telu (krenulo je od lica kao sitne crvene bubuljice, a sada je čitava koža crvena a pregibi vlaze - već smo lečili staphylococcus aureus na pregibima). Interesuje me kako bih mogla da korigujem ishranu pošto bebu isključivo dojim a već nedelju dana (to se poklopilo sa prestankom korišćenja triderm kreme koja je skoro potpuno sanirala ekcem) sam isključila iz svoje ishrane mleko i mlečne proizvode, jaja, ribu, soju, koštuničavo i bobičavo voće. Međutim, neposredno po ukidanju terapije sa triderm kremom ekcem je ponovo buknuo i još je izraženiji nego ranije. Trenutno hidriramo kožu (atopic, trixera+ balsam, serba med krema) i poćeli smo da joj dajemo zirtec kapi, ali je beba još nervoznija. Uz to ima dosta sluzi u stolici i dosta gasova koji izlaze uz napinjanje. Interesuje me da li da nastavim sa dijetom i da li imate još neki savet.
    Unapred zahvalna Dragana

    Odgovoreno: 22. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Ako su promene jako izražene i postoji jako uznemirenje bebe potrebna je konsultacija imunologa i možda i lanboratorijska obrada. Triderm krema ne može biti terapija za veliku površinu kože a ni za dužu primenu za taj uzrast. Dojenje je jedini pravi lek za Vašu bebu, dokazano je da neke alergogene namirnice mogu preko mleka stimulisati kožu bebe ali vi tačno znate i koje su to namirnice i tako se i ponašajte. Budite stalno u kontaktu sa pedijatrom i budite jako strpljivi jer do stanje može i duže da traje.