Poštovana,
    Imam sina od 2 godine. Juče je 3 puta imao stolicu i svaka mu je bila retka a uveče sam primetila da ima i temperaturu oko 38 stepeni. Dala sam mu brufen i spala mu je temperatura ali u toku noći mu je skočila na 39,2. Ponovo sam mu dala brufen ali on je reagovao tek posle 1,5 sata. Ujutru je imao 38,1 i posle brufena mu je opet spala temperatura ali i jutros je imao proliv. Interesuje me Vaše mišljenje šta mu je i koliko to stanje može da traje.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 22. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Ako dobro prihvata tečnost i dijetalnu hranu osim leka za temperaturu (treba paracetamol) i capsula linex ili lyobif ne treba ništa posebno preduzimati do 3 ili 4 dana. Dobro bi bilo da dete popije 1 kesicu smecte dnevno po malo i oprezno da ne povrati i ako i dalje ima temperaturu i broj stolica preko 5 treba konsultovati pedijatra, laboratoriju i analizirati uzorak stolice.