Poštovana,
    Pišem Vam po drugi put. Moja kćer ima skoro 5 godina. Evo jednu godinu (Juli 2008) pa na dalje imamo problem so neki gnojni akni koji se stvaraju u nos, po rukama na stomaku po jedno od vrjeme na vrjeme. Megu drugo imala je isto određenih perioda kada ja imala povišenu temperaturu koja nije spadala po 3 dana od 40 stepeni muku smo mučili a nemala je nikakav naod. Na moju inicijativu napravljeni se ispitivanja: zemeno je bris iz nosa (iz gnoja kada je imala unutra ciban) - rezultat je bio stafilokokus aureus. Isti dan kad je imala malu povišenu temperaturu rađena je hemokultura na sepsa i nađeno je streptokoka viridans. Odma nakon dobivanje na rezultata urađena je kompletna krvna slika: svi rezultati su ok, vklucitelno i glikemija samo su mi rekli da hemoglobin ko je bio 104 je na granicama, dodeka zelezo vo serum 11,5. Rađena je hemokultura na sepsa 12 dan otkad je primala pancef, sada rezultat je bio stafikokokus aureus. Znači streptokoka viridans kao prvi put nije bilo. Započeta je terapija so agumentin sirup, a ne intravenska zato što je jedna ruka imala u gipsu a vene na druga su mu pukale samo od vađenje krvi. Sad je dobra izgleda dobro ima apetita vesela je ma da ova godina je bila dobra isklucitelno kada je imala po koji dan visoku temperaturu. Jedni od lekara kažu da je bakterijemija u krvi i da to i nije tako strašno, drugi kažu da moramo da se hospitalizirano i da vidimo šta dalje. Kad su počele ovi problemi sa gnojarkama na moje insistiranje (zato što nije imala temperaturu i drugi problemi) rađena je hemokultura i brisevi. Svi su bili negativni. A sada čekamo rezultat od ova hemokultura. Poštovani opis je bio dolg radi da se dobije više podataka za problem zato što se muči već celu godinu a radi se za dete. Molim Vas upatite me šta dalje da radim, šta da preuzmem, šta dete da prima za imunitet, i kako mogu da se rešim ove bakterija. Da napomenem i ja sam je imala u nosu, i stvara mi strašne probleme sa sinusima. Blagodarna majka.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Da problem je očigledno veliki i nije ga lako rešiti zato jer je duboko skriven u imunom sistemu. Potrebna je podrška sistemu u vidu antioksidativne th (omega 3 2 x 500 mg e vitamin 1 x 80 mg tbl folan 1 x pola tbl, vigantol kapi 5 kapi dnevno i probio kid imuno 1 x dn) i sve to mesec dana. U temperaturi potreban je antibiotik po ab i to duže (10 do 14 dana). Stalno morate da budete u vezi sa pedijatrom.