Imam blizance, u septembru će napuniti 5 godina, intresuje me kolika je normalna temperatura tela kod dece tog uzrasta. Živimo na Kipru gde se deca mnogo znoje i sinoć je dečak imao jako nisku temperaturu. Merenu u uvetu imao je 36. 3. Koliko ja znam a možda gresim u uvetu je nešto viša temperatura, 0. 5, što bi značilo da je njegova temperatura bila čak ispod 36 stepeni?

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      To jeste niska temperatura ali svi digitalni uređaji za merenje se moraju povremeno i proveriti običnim živinim termometrom. Ako je dete imalo tegobe i bilo hladne kože, bledo i imalo drhtavicu ili modre usne treba proveriti sa pedijatrom elektrolitni sastav i da li se nešto treba nadoknaditi. Ako je dete bilo bez tegoba ne treba se brinuti.