Imam dve ćerkice od 2 i 5 godina i neprestano smo na antibioticima posle ispijene doze antibiotika, nakon 10-15 dana kreće ponovna upala. Prvo su pile Cliacil, zatim Panklav, pa Pancef. Problem je što ne znam koju bakteriju lečimo. Ponovljeni brisevi grla i urina su negativni, obe imaju blago povišene leukocite i granulocite oko 70-75% . Temperatura se vraća momentalno nakon prestanka dejstva antipiretika i to 39 pa naviše. Nakon primene antibiotika u roku od 24h temperatura pada. Starija ćerkica ima vidljive gnojne čepove na grlu, ali nijedna bakterija nije izolovana (napominjem da sam bris grla radila u dve različite lab. privatno i u Domu zdravlja u razmaku od oko 24h, i da naravno nije bila pod terapijom antibioticima. Zadnji put je koristila Pancef pre 15 dana. Ne znam koje lab. ispitivanje da sprovedemo s obzirom da ponovno davanje antibiotika napamet definitivno nije rešenje. Napominjem da su obe do pre 3. meseca bile relativno zdrave i otporne devojčice.
    Unapred zahvalni

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Potrebno je uraditi crp i asot titar da se isključi ili potvrdi streptokok koji treba lečiti 10 dana a ako je to u redu verovatno je virusna infekcija koja se teško leči i ima u pozadini poremećen imuni sistem koji se jakom vitaminskom terapijom može polako da dovede u red.