Imam bebu od 11 mj. i još mu stopala se nisu počela oblikovati (mislim na tabane) to me veoma brine pošto sam primjetila kod drugih beba koje su i mladje da im se stopalo već oblikovalo. Da naglasim da moj muž ima ravne tabane. Da li je u njegovoj dobi to normalno i da li trebam kupiti cipele anatomski oblikovane s obzirom da beba jos ne hoda te da li treba ih nositi po kući ili je bolje da hoda bos?
    Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Stopala vaše bebe još nisu formirana i do 2 godine ne treba da se brinete. Prohodavanje može biti i sa mekim cipelama ali je potreban anatomski uložak i potrebno je da budu od kože. Savetuje se i dosta hoda bosom nogom ali kada se dete potpuno oslanja na noge. Nije na odmet da to stopalo vidi ortoped koji će sigurno isključiti deformitet koji traži neki tretman.