Poštovani,
    moj sin ima mesec dana i ustanovljen mu je vodeni bruh na mošnici. Rekli su da će se najverovatnije sam povuci, ali me interesuje, koliko je komplikovana ta operacija, obzirom da je reč o bebi?
    Molim vas da mi odgovorite, veoma sam zabrinuta. Hvala, Milica

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Vodena kila je česta u tom uzrastu i ne znači obaveznu operaciju pa se samo prati njeno smanjivanje i veličina samog testisa. Ako se dešava da ona postaje tvrda i da dete reaguje jakim plačom hitno se mora potražiti savet i pregled dečijeg hirurga. Ako se dete dobro ponaša dovoljni su samo pregledi pedijatra redovno a o daljem toku lečenja odlučuje sam lekar koji prati razvoj deteta.