Poštovani,
    do kada bebe obično imaju problema sa grčevima ili eventualno gasovima? Takode, šta je najbolje bebi dati za grčeve?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Gasovi i grčevi su dve različite stvari ali se skoro isto manifestuju. Beba do mesec dana ima pre svega gasove i retko grčeve a nakon toga može imati oba. Grčevi su intenzivniji, javljaju se obično posle podne, izazivaju jak bol i plač deteta i na njih se teško utiče. Gasovi se mogu sprečiti Espumisanom, Baby friend kapima i sl ali i promenom položaja, uspravljanjem sa položajem na stomak. Za grčeve sve isto važi ali sa manje uspeha. Uz strpljenje i ako beba dobro dodaje u u težini i ne povraća to sve prolazi i zaboravlja se.