Moj sin 2.5 godine star odbija mlijeko i mliječne proizvode, pije samo jogurt a sir pavlaka kajmak itd kroz čorbu pitu i ostalo, nikad direktno. Pedijatar kaže nije za brigu jer normalno raste i razvija se, veseo je i aktivan, mozda samo ponekad dati sumeće tablete kalcijuma. Krvna slika ok. Povrće, voće, meso jede bez problema. Intersuje me koje su to namirnice bogate kalcijumom da više insistiram na njihovom unosu? Jogurta popije od 250ml do pola litra dnevno, i više voli voćni od obicnog? Kritikukuju me da sam sama to izazvala jer sam ga dojila 16 mj. i nisam ga od malena navikavala na mlijeko!

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Deca koja duže doje ne vole čisto kravlje mleko ali je sasvim dovoljno što vaše dete prihvata jogurt i sireve te nije potrebna nikakva nadoknada u preparatima ca. Odlično ste uradili što ste ga dojili baš kad je to bilo najpotrebnije i za to je on napredan i zdrav dečak.