Pozz! Htjela bih da znam vase misljenje, pa ako nije problem da mi odgovorite?! Jedna djevojcica, ima 2 god, vec otprilike pola godine pada u nesvijest, kad god ima povisenu temperaturu. Zadnji put je imala upalu grla, pa je vjerovatno zbog te upale i dobila temperaturu. Dosad je vec pala 4 puta. Vadili su joj krv, nalazi su u redu. Radili su ultra zvuk stomaka, bubrega, uho, grlo, nos, slikali pluca, radili bris grla, urin i kazu da je sve u redu. Radila je i eeg, nije jos uradila ct glave, pa da li se na osnovu ct-a moze vidjeti da li je u pitanju neka vrsta epilepsije?! Da li je mozda moguce da nije u pitanju neka bakterija, da li bi bilo dobro napraviti nalaz na djeciju pantljicaru?! Hvala unapred

    Odgovoreno: 29. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Važno je da li je gubitak svesti prisutan uz grčenje mišića ili ne? Koliko dugo traje i da li se na isti način ponavlja? Neophodno je isključiti epilepsiju ili njoj sličnu bolest i odrediti pravu terapiju. Paraziti ne bi trebalo da utiču na gubitak svesti ali možda treba isključiti bolst nepodnošenja glutena.