Poštovani
    Pročitao sam u jednom forumu da je lekar iz Triršove u Beogradu preporučio lek (natrijum pikosulfat) kod zatvora za bebu od 18 meseci! Moje pitanje je naša beba ima 30 dana i već ima zatvor 5 dana, po drugi put, predhodno smo koristili klizmu, ali to ne preporučuju zbog slabljenja creva i naviku na isti! Da li vi preporučujete navedeni lek, ili imate neko rešenje?
    Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 11. 07. 2009.
    • Poštovani,
      tačno je da se taj lek može koristiti ali kod komplikovanijih situacija i kod starije dece. Beba od mesec dana može i 7 dana dana da ima pauzu u eliminaciji stolice i da to ne bude nikakav problem pod uslovom da je na majčinom mleku. Ako se spontano posle te pauze javi stolica mekana i uobičajena to je sve uredu i ne treba ništa preduzimati. Ako je beba na veštačkoj ishrani i eliminiše suvu stolicu i pri tome to radi sa stenjanjem i naporom treba konsultovati njenog pedijatra za promenu mlečne formule.