Poštovanje.
    Imam sina starog 11 meseci. Od sedmog meseca pije ferum lek jer je anemičan. Pre mesec dana su mu našli šum na srcu. Mene zanima da li se može uticati na taj šum nekako? Da li treba više da spava, više da jede, manje da bude aktivan? Lepo jede, spava dva puta preko dana, noću se budi mada nekad prespava i celu noć. Kad ga čovek gleda rekao bi da mu baš ništa ne fali. Molila bih vas da mi bar malo pomognete dok čekamo ultrazvuk srca.
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      potrebna je analiza krvi i korekcija terapije ako je stanje što se anemije tiče bolje. Lečenje anemije traje nekada i dugo ali se terapija koriguje i sam lek ako nije posle 6 nedelja došlo do oporavka. Šum na srcu može biti posledica anemije ali i ne mora. Treba uraditi eho srca ako to smatra pedijatar i pratiti dalji razvoj težine, visine i kks. Osim zdrave hrane, zdravih stilova života, dobre higijene i atmosfere u porodici ne treba ništa drugo činiti.