Poštovana,
    Moj sin je rođen sa 3 840 g i do 5,5 mjeseci je samo dojio. Tada je imao 7 550g. Onda smo počeli sa nemliječnom hranom onako kako je preporučio pedijatar: bez dodatog soli i šećera, bez cokolina i čokolada i ja od početka se žalim pedijatru da on uzima jako male količine. Odgovor je uvijek bio umirujući: količine će vremenom povećati. Sa 9 mjeseci je imao 8 500g i dugačak je bio 72cm. Sa godinu dana ima 8 650g i 73cm. Provjerili smo krvnu sliku i nije anemičan (hemoglobin mu je 113). Da li treba još nesto provjeriti?
    Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 07. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Po svim protokolima dete sa 12 meseci treba da ima 3 x veću težinu od porođajne i tu očigledno postoji neki zastoj u napredovanju posle prestanka dojenja. Pored kks i pregleda potreban je pregled urina i test na podnošenja glutena ili na proteine kravljeg mleka ili mlečnih šećera. Uz korekciju ishrane to se sve da postići.