Poštovana,
    Moja beba ima 4 meseca počela sam da je hranim sa pirinčanom i kukuruznom kašom. Zanima me koliko puta i koje doba dana da je hranim sa kašom? Da li treba da dajem mleka posle kaše? Posle kaše ide povrće. Koliko puta dnevno i kada?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Niste napisali da li Vaša beba doji ili dobija adaptirano mleko a od toga zavisi kada se kreće sa dohranom. Ako doji moglo je i da sačeka uvođenje kaše, ali ako dete to dobro prihvata oko 10 h ponudite malo voćne kaše sa pirinčem i ponudite mleko nakon toga. To isto se ponavlja posle podne i polako se povećava količina kašice a smanjuje dodavanje mleka. Tako se potpuno zamenjuje mlečni obrok. Za povrće beba treba da ima 6 meseci i dobro razvijen i zreo mehanizam varenja.
      Pozdrav.