Poštovana,
    Imam trogodišnjeg dječaka. Veselo je, zdravo, aktivno dijete. Dojila sam ga do 15-og mjeseca a sa uvođenjem drugih namirnica počela sa 6 mjeseci. Voće i povrće, meso, jaja riba sve je ok. Problem su mliječni proizvodi-tačnije mlijeko koje od kad smo prestali sa dojenjem odbija. Napominjem da jogurt obični i voćni jako voli i popije dnevno više od pola litra. S obzirom na to da lijepo raste i razvija se, krvna slika - ok, mene to ne zabrinjava. Čak i on sam kaže da mu se ne sviđa. Problem su babe koje nas dave pričom da treba da budemo uporniji i da insistiramo, jer kako to on neće čak ni puding, griz ili čokoladno mlijeko? Griješim li ako ne prisiljavam svoje dijete da jede nešto na silu, postigla bih kontraefekat valjda, isto mislim da mu je u svakom slučaju zdraviji i bolji jogurt?
    Unaprijed se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 02. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Potpuno ste na dobrom putu i u pravu što ne insistirate na hrani koju dete odbija. Jogurt u toj količini zadovoljava sve njegove potrebe i tu ništa ne treba dirati. To ne treba ni ispitivati, a trenutak kada će dete poželeti mleko ono će samo odabrati.
      Pozdrav.