Imam 4 godine pre 10 dana sam dobio bronhitis da bih nakon 7 dana počeo da povraćam i imam proliv sa temperaturom do 38c, a pre tri dana sam se osuo po telu, crveni plikovi suvi. Zbog dehidracije sam u bolnici i dobio sam 900ml infuzije sumnjaju na varicelu ali plikovi nisu karakteristični. Nisam alergičan ni našta. Šta mi je?
    Hvala

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovani,
      varičela ima tipičan osip i ne može se pomešati sa drugim bolestima, samo je treba u samom startu prepoznati kada postoji vezikula, pre neko pukne. Potrebno je laboratorijski dopuniti ispitivanje i preko usta se rehidrirati stalno rehidracionim rastvorima. Neophodna je konsultacija pedijatra i infektologa.