Moje poštovanje,
    pitanje koje me muči glasi ovako: imam sina koji za par dana puni 9 mjeseci. Zanima me da li postoji ograničenje koliko puta beba tog uzrasta treba da ima stolicu? I da li je proliv kod beba isti kao kod odraslih? Zato što je, recimo juče u toku dana imao tri stolice, a jutros, za nekih dva sata već dvije.
    Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 19. 06. 2009.
    • Poštovani,
      postoji naravno ograničenje u broju stolica ali i konzistenciji. Ne bi trebalo da ima više od tri ali i jedna vodena i potpuno retka stolica treba da pobudi vašu pažnju. Ako je stolica dobre gustine i boje nije bitno što ih ima više. Nije važno i što ih ima u kratkom periodu više, ali ne bi trebalo da to bude i u toku dana sa istom učestalošću.