Poštovani,
    imam dete uzrasta 10 meseci. Sa 6 meseci mu je rađena redovna analiza krvi i ustanovljeno da je dete malokrvno. Pedijatar je prepisao ferum sirup po 2,5 ml na dan. Tri meseca kasnije urađena je kontrola gde je krvna slika još lošija, terapija ostaje ista plus vitamin c. Za 1 mesec ponovna analiza krvi je sledeća wbc 6,6 lym 71,6 mid 6,4 gran 22,0 rbc 4,08 hgb 109 hct 32, 4 mcv 79,3 mch 26,7 mchc 336 rdw 13,7 plt 419 molim vas za komentar analiza i savet šta dalje raditi. Uz to naglašavam da je dete inače zdravo, raspoloženo, jasno i hiperaktivno.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 19. 06. 2009.
    • Poštovani,
      za ovaj uzrast kks nije strašna i morate strpljivo poštovati terapiju i slušati savete i za korekciju ishrane. Polako se anemija koriguje i treba vremena da se popune svi depoi gvožđem i ako je dete dobro sve će se vremenom rešiti i neće biti potrebna ni terapija. Meso, povrće i žumanac su najbitniji u ishrani ovakve dece.