Postovani,
    moj sin ima 17 meseci pre možda 3 meseci ustanovljeno je da ima rota virus. Crevna flora je oštecena ima proliv možda 2-3 puta dnevno i još smo na dijeti i uzimamo probiotike. Ispitano ja za sve bakterije i viruse organizam je čist, krvna slika je dobra i mokraća. Interesuje me koliko vremena je potrebno da se regenerira crevna flora i zašto posle toliko vremena još ima grčeve i creva mu krkuće?
    Odnapred hvala pozdrav

    Odgovoreno: 19. 06. 2009.
    • Poštovani,
      rota virus je jako agresivan za creva i od toga koliko ih je oštetio zavisi i dužina oporavka. Nekada je to i 6 meseci, ali osim slatke hrane, jako masne i začinjene ne bi trebalo da budete restriktivni za duži period. Lako svarljiva hrana bogata vitaminima i mineralima povrće, supe pileće i teleće, pirinač, nisko kalorični jogurt, različiti probiotici-treba ih menjati, su hrana koji treba davati svakodnevno.