Poštovani,
    koliko često je potrebno vršiti sterilizaciju flašica za bebe, koliko ona treba da traje i da li se u tu svrhu mogu koristiti aparati za kuvanje na pari? I još jedno pitanje: da li je bolje koristiti staklene od plastičnih flašica?
    Hvala vam najlepse!

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      aparati za sterilizaciju su sasvim dobri i dovoljni, treba ih primenjivati po uputstvu poizvođača, a klasičnim kuvanjem može se 1x dnevno sterilisati posuđe za ceo dan, oceđeno se može pokriti čistim ubrusom i koristiti po potrebi. Dužina kuvanja je 5 min a nema razlike u vrsti bočice, čak se daje i prednost plastici ako je od propisnog proizvođača.