Moje dete ima 5.000.000 jedinica bakterije ešerihija. Trenutno već 5 dana ima temperaturu. Ima zatvor stolice. Pije lek pancef. alergična je na penicilin. Da li je normalno da ima temperaturu 5 dana? Da li da je ponovo vodimo na dodatna ispitivanja kod lekara?

    Odgovoreno: 13. 06. 2009.
    • Poštovana,
      ne verujem da je tačan broj bakterija u ml. Nije u redu da ima temperaturu i posle 5 dana, verovatno postoji i neki drugi razlog. Potrebno je ponoviti samo opšti pregled urina sa sedimentom i uraditi le sa le formulom. Važno je i koliko dete ima godina zbog vrste ispitivanja! Ako i dalje postoji temperatura obavezno se javite njegovom izabranom lekaru.