Moja se mala zatrovala sa mlekom. Ceo dan ima blagu temperaturu, proliv i povraća. Dao sam jo tekućinu, čaj, sok. Zanima me šta da uradim? Ima 2.5 godine

    Odgovoreno: 13. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ovaj odgovor je verovatno već zakasneo i nadam se da je devojčica prestala da povraća jer se tu mora brzo reagovati. Sok se ne daje u prvoj fazi već samo rastvor za rehidraciju često i po malo (najviše 1 kafena kašika) obustava unosa hrane 2 sata a zatim bistre supe, jogurt bez masti i eubiotici (linex kapsula, proboiotik i sl.) ako to ne pomogne dete se mora rehidrirati venski u bolnici.