Imam bebu od 5 i po meseci. Počeli smo sa uvođenjem čvrste hrane sa 5 meseci i 2 dana. Za sada jede krompir, šargarepu, tikvice i jabuku i sve je lepo prihvatio. Kakav bi trebao biti dnevni raspored obroka i šta još uvesti od hrane? Ne dojim ga, od početka je na humani.
    Hvala

    Odgovoreno: 13. 06. 2009.
    • Poštovana,
      i ovo je mnogo za tako mali vremenski period i ne treba ništa novo dodati. Krompir i tikvice mogu da budu opterećenje za njegov nezreo crevni sistem i postepeno se treba sa voća i voćnih sokova prebaciti na dodavanje pirinčanog brašna (kuvani pirinač propasiran) ili kukuruznog brašna palenta takođe propasiranog u količini 2 male kašičice i to pre podne i po podne uz postepeno povećavanje količine. Humanom se dopunjuje takav obrok i postepeno se ona ukida za taj obrok ako je voćni obrok porastao na 150 do 200 gr.