Poštovana,
    Beba mi je sa mesec i po dana dobila temeraturu 38.4. Otišli smo u Tiršovu i zadržali su nas na bolničkom lečenju jer su analizama utrvrdili postojanje eserihije coli u urinu 10 miliona. Primali smo infuziju i 5 longacefa. Posle 2 dana su nam uzeli urin na kontrolu i bio je sterilan. Sada pijemo sedam dana pancef (2 ml) do prve kontrole. Da li mi možete reći da li za ovako male bebe postoje neki čajevi za Esherihiju koji se mogu davati a da nisu štetni za taj uzrast. Da li može uzimati čaj od Josif Pančića koji je za trudnice i decu protiv bakterija samo u blažoj formi pravljenja?
    Hvala

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Poštovani,
      na vaše pitanje sam već odgovorila. Čajevi nisu prva terapijska linija u lečenju infekcije E. Colli, naročito u ranom odojačkom uzrastu. Kod urinarnih infekcija koje se jave u ranom uzrastu neophodno je isključenje organskih anomalija tipa vezikoureteralnog refluksa i sl.