Poštovana,
    Imam dečaka od 6 godina. Poslednjih godinu dana se žali na bol u predelu pupka ka plućima. Bol traje kratko ali je oštar i jak. Nismo primetili nikakva pravila pojavljivanja bola, nema veze sa hranom, decijom nervozom, vremenom. Ima redovne stolice i jede sasvim normalno. Krva slika mu je ok. Javili smo se gastrologu u Tiršovoj ali smo toliko nezadovoljni njenim radom da bi smo promenili lekara odmah. Ona je rekla da nema ničeg ali mi je sam pregled bio poprilicno površan a i lekar koji u roku od 3 sata koliko smo bili tamo ne može da zapamti dete i roditelje koji tri puta u tom periodu budu u njenoj ordinaciji i ona tri puta pregleda dete je užasno.
    Molim za savet.

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovani,
      razlozi za bol u epigastrijumu su brojni (od psihogenih razloga do organskih) i poželjan je detaljan pregled i eventualno gastroskopija koja potvrđuje ili isključuje ulkus (koji se javlja i kod dece), gastroezofagusni refluks, gastritis a omogućava i test na helicobacter pylori.