Poštovana,
    Beba mi je sa mesec i po dana dobila temeraturu 38.4. Otišli smo u Tiršovu i zadržali su nas na bolničkom lečenju jer su analizama utrvrdili postojanje eserihije coli u urinu 10 miliona. Primali smo infuziju i 5 longacefa. Posle 2 dana su nam uzeli urin na kontrolu i bio je sterilan. Sada pijemo sedam dana pancef (2 ml) do prve kontrole. Da li mi možete reći da li za ovako male bebe postoje neki čajevi za eserihiju koji se mogu davati a da nisu štetni za taj uzrast.
    Hvala

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovani,
      uzrast bebe iskljucuje primenu posebnih čajeva kod infekcije urinarnog trakta e. Colli. Neophodne su dalje redovne kontrole urina i energično lečenje urinarnih infekcija. Kod ponavljanih urinarnih infekcija neophodno su dodatna ispitivanja u cilju isključivanja organskih anomalija.