Poštovani,
    koji je najčešći uzrok zacenjivanja kod male dece? Moj sin ima četiri godine i zacenuo se tri puta tako da poplavi i izgubi svest. Primetila sam da se to desi uglavnom pri jakim udarcima.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovani,
      najčešći uzroci zacenjivanja su različite stresne situacije, prijatne ali češće neprijatne (udarac, neprijatno iskustvo, strah, ljutnja). Nekada manji povod, gotovo beznačajan, je uzrok burnoj reakciji. Posavetujte se sa dečjim psihologom i neurologom. Pozdrav