Poštovana,
    Molim vas recite mi da li je dete rođeno decembra 2005. godine moralo da primi hib vakcinu, da li je bila obaveza po programu vakcina u Domu zdravlja Zvezdara? I molim vas recite mi a kako je njen naziv u kartonu vakcinacije?
    Hvala

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovani,
      u decembru 2005 ja zaista neznam koje su vakcine bile u primeni. Obavezna vakcinacija uključuje difteriju, tetanus, pertusis, poliomijelitis i protiv hemophilusa influenzae tip b (hib). Radi se o petovalentnoj vakcini- pentaxim. Od skora je uvedena i vakcinacija protiv hepatitisa b.