Poštovana,
    Imam sina koji puni 13 god u julu prije mjesec dana sam ga vodila na godišnju kontrolu kod doktora. Doktorica mi je tražila da mu da vakcinu za meningitis pri čemu sam odbila jer ne znam da li mora da se primi ta vakcina. Ovdje u Americi daju vakcine za sve živo pa se bojim ako mi možete da odgovorite molim vas, i da li je moguće da je primio kao beba jer mi smo došli ovdje dok je sa 13 mjeseci
    Hvala

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovani,
      najverovatnije je da vaš sin u našoj zemlji kao beba nije primio vakcinu protiv meningitisa. Što se tiče vakcinacije protiv meningitisa, ona se u nekim zemljama preporučuje (npr. Velikoj Britaniji) gde je rizik za oboljevanje veći od virulentnih sojeva bakterija. Imajte u vidu da brojni uzročnici bakterijske i virusne priode mogu izazvati meningitis a da nisu obuhvaćeni vakcinalnim programom.