Poštovani
    primetila sam da posle spavanja mom sinčicu (2.5 god) drhte rukice. Ne traje dugo jedno minut-dva. Napomenuću da se i meni kao detetu to dešavalo pa su doktori rekli da je to zbog prilagođavanja tela temperaturi. I još bih Vas pitala. Dešava mu se da počne histerično plakati sve dok ne dobije nagon za povraćanje. To se obično dešava ako ga nešto iznervira tj. ako nije po njegovom. Inače, kao mali je plavio u placu tj. imao krizu cijanoze. Kako to da shvatim kao dečiji inat i bezobrazluk ili? Dete je ok posle te krize.

    Odgovoreno: 10. 04. 2009.
    • Poštovana,
      radi se o posebnom psihološkom profilu deteta i preporučujem da se posavetujete sa dečjim psihologom u vezi napada plača i zacenjivanja. Podrhtavanje ručica se može javiti kao reakcija na hladnoću, ali i ponekada je to i znak neurološke disfunkcionalnosti. Uradite Ca, P u serumu i hormone paratiroideje kao i neurološki detaljan pregled.