Veoma sam zabrinuta. Sestra mi se porodila 15.februara (ušla je u 9.mesec trudnoće, prva trudnoća). Posle 3 dana otpusšena je iz porodilišta. Najpre je bebu dojila, ali je 'izgubila' mleko i prešla na veštačko mleko. Problem je u tome što beba veoma halapljivo guta, zatim se toliko zagrcne i prestane da diše. Kada se to prvi put desilo, nakon što su ga povratili odveli su ga kod pedijatra. Bili su na odeljenju gde su izvršene kontrole i ustanovljeno je da je beba 'proždrljiva' i da je to jednostavno tako. Noćas se desilo isto, beba se zagrcne, poplavi i prestane da diše. Sestra je okrene na dole (tako su joj savetovali), blago udara po plećima i ona počne da diše. Molim Vas da nam pomognete, svi kažu takva je beba i morate da se izborite.

    Odgovoreno: 05. 04. 2009.
    • Poštovana, prvo proverite koliki je otvor na cucli (što je ponekad banalan razlog za opisane probleme). Drugi mogući ozbiljniji razlog je postojanje anomalije u vidu komunikacije između dušnika i jednjaka te se pri hranjenju javljaju tegobe (modrenje, prestanak disanja, kašalj). U tom slučaju neophodno je kliničko ispitivanje, disanja.