Poštovani, Moja beba ima 8 meseci. Zdrav je i napredan. Jede i povrće i voće i žitarice i sa hranom nisam imala dosad problema.
    Moj problem je što on jako malo spava danju oko 2 sata sve ukupno a noću se budi na svakih pola sata, onda siki i tako se uspava. Molim Vas recite mi koliko je bebi njegovog uzrasta potrebno sna, i kako da ga odviknem od noćnog podoja a da ne vrišti cele noci? Ja sam već toliko iscrpljena nespavanjem da više nisam sposobna normalno da funkcionišem a trebalo bi da se sa njegovih 11 meseci vratim na posao? Unapred hvala na odgovoru.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 05. 04. 2009.
    • Poštovana,
      odojčetu u osmom mesecu nisu neophodni noćni podoji. Radi se o ružnoj navici koju uz mnogo truda i strpljenja morate da rešite.
      Dva do tri sata sna tokom dana je dovoljno, ali se podrazumeva da beba spava tokom cele noći. Dajte bebi za večeru kašu sa žitaricama između 19 i 20h i eventualno poslednji podoj oko 22h.