Poštovani, molim Vas da mi kažete koliko obroka treba da ima dete od godinu dana i koji su to (mlečni, nemlečni, žitarice ili već šta drugo).  Koliko je optimalno da teži taj obrok!!!
    Unapred mnogo hvala

    Odgovoreno: 05. 04. 2009.
    • Poštovana, količina hrane po obroku je individualna. U uzrastu od godinu dana dete treba da ima tri glavna obroka i dve uužine. Unos mleka u svim oblicima treba da bude do 500 ml. Što se tiče vrsta namirnica, povrća i mesa ishrana se približava ishrani odraslih ali bez jakih začina, suviše masti , soli i slatkiša.