Poštovanje
    Imam sina koji ima 6 godina. Prije 3 dana u jutarnjim časovima oko sat vremena po buđenju izgubio je svijest. Prvo se žalio na bol u stomaku i nakon vrlo kratkog vremena izrazito blijed je izgubio svijest na nekoliko sekundi pri čemu su mu se rukice ukočile i okrenule se dlanovima prema naprijed i palčevima od tijela. Narednih desetak minuta je bio konfuzan i ničega se nije sjećao. Slično ovome se desilo još tri puta u protekle tri godine s tim što nikada nije gubio svijest, uvijek se svega sjećao i nisu mu se rukice kočile niti "uvrtale". Isti dan konstatovana mu je kriza svijesti od strane pedijatra a nakon dva dana vikenda urađen mu je EEG u budnom stanju, nije bio u bolnici, i pregledala ga je dr neuropedijatar i na nalazu navela sljedeće: Lična anamneza uredna. Neurološki status uredan Danasnji EEG pokazuje slabije izrazenu sporu disf. i iritativne promene Dg.kriza svesti uraditi lab. nalaze(KKS, ŠUK, jonogram. AP. urin) zatim pregled fundusa, CT glave. TH za sada nihil. Usmeno mi je samo rekla da EEG pokazuje izvjesne znake dječije epilepsije i da dođemo na kontrolu za tri mjeseca sa nalazima. Molim Vas ako možete da mi objasnite o čemu se u stvari radi po dosadašnjem nalazu i da mi objasnite i uputite u sve što bi trebala da znam jer bojim se da ga šaljem u vrtić, bojim se noći, bojim se dana. Doktorka mi je rekla da imam u kući diasepam klizme od 5 mg i kako da ga primjenim ako bi se ponovilo i ako bi duže trajalo. Kako vidite jako sam zbunjena i uplašena, ne tražim utjehu već da mi molim Vas kažete šta i kako dalje.
    Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 05. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Vaš dečji neurolog je preduzeo sva potrebna ispitivanja i detaljno objašnjenje o prirordi bolesti morate potražiti od njega. Što se tiče same krize svesti, klizme Diazepama od 5 mg se primenjuju rektalno odmah kada napad počne. Ukoliko se ne prekine napad u roku od pet minuta, možete ponoviti još jednu klizmu i uputiti se u HMP ili na odeljenje dečje neurologije.