Da li možete da mi date tabela na dohrana kaj bebinja. Moeto bebe e 4,5 meseci pa bi sakala da počnam so dohrana.
    Koj e redosledot na davanjeto na dohranata.
    Pozdrav Od Skopje

    Odgovoreno: 28. 03. 2009.
    • Poštovana, čvrsta hrana se uvodi od 6. meseca. Budite strpljivi i ne žurite sa preranim uvođenjem namirnica. U 6. mesecu od povrća se uvodi: krompir, šargarepa, tikvica. Meso: juneće, teleće, pileće. Voće: jabuka, banana. Kombinuje se jedno obojeno i jedno neobojeno povrće. U svakom sledećem mesecu proširujete listu povrća i voća najviše za dve do tri nove vrste. Prilikom unošenja nove namirnice, počinjete sa malom količinom, obrok završite mlekom a već sledećih dana povećavate količinu do one koju beba sama prihvati. Za navikavanje na jednu vrstu namirnice otprilike je potrebno 4 do 5 dana. Obrok sa povrćem se nudi bebi u vreme ručka (uvek ustaljeno vreme) a povrće u vreme užine.