Poštovana Dr. Milena
    Moja sedmogodišnja devojčica na sistematskom pregledu dobila je uput za endokrinologa. Visoka je 1.40cm i ima 39kg. Na pregledu endokrinologa rečeno nam je da je mekana ima malo ispupčene grudi ali doktor kaže da to još nije početak puberteta. Međutim pre dvadeset dana imala žućkasti iscedak iz vagine rekli su nam da nije ništa u tom periodu i posle toga počela je malo da se oseća ispod pazuha. S obzirom da dva do tri puta nedeljno trenira tenis i tri puta fizičko. Molim Vas doktorka recite mi da li je to normalno ili zabrinjavajuće i ako jeste šta da radim. Očajna sam
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 05. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Vaša devojčica je napredna za 7 godina. Njena visina odgovara uzrastu od 10.5 godina, a ima i 4 kg viška u odnosu na idealnu masu za datu visinu. Prema tome ući će i u pubertet pre svojih vršnjakinja koje rastu prosečnim tempom. Nema razloga za brigu, ali pregled endokrinologa bio bi koristan.