Da li su boginje štetne za bebu od pet meseci starosti i koje?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 24. 02. 2009.
    • Poštovana,
      najčešće boginje u ranom dečjem i školskom uzrastu su ovčije boginje ili Varicella. Deca ih dobro podnose, mada veoma mali procenat dece dobije komplikacije kao što su: zapaljenje pluća, a najteža -zapaljenje mozga. Bebe su do šestog meseca zaštićene antitelima koje dobiju od majke. Dešava, se mada veoma retko da obole i bebe između prvog i šestog meseca.