Poštovana ass.dr ,
    ne znam da li ste pogledali moje pitanje, ali mi je jako važno dobiti vaše mišljenje. Radi se o mojoj kćeri koja ima 7god. i pojavila se mala žlezda (kako zrno) na desnoj strani na samoj grudi. Inače ona ima pijolonefritis i već dugo vreme prima furolin i ditropan. Jako me zanima može li se to desiti kao posledica sa problemom oko bubrega ili radi se za nešto dr. Naš pedijatar kaže da nije opasno i da za sada nisu potrebne analize ali mi smo jako zabrinuti. Molim vas za savjet! Od kuda da počnemo, ne znam da li je pametno da čekamo ili sa vremenom da ispitamo, možda je neki hormon, molim vas za odgovor.
    Sa poštovanjem Daniela Makedonija (potrudila sam se na napišem na srpski da me bolje razumete- izvinite zbog greške).
    Pozdrav

    Odgovoreno: 24. 02. 2009.
    • Poštovana,
      Vaš pedijatar je verovatno u pravu. U uzrastu od 7.5 godina kod devojčica može početi razvoj dojki, koji obično počinje asimetrično ( javlja se rast prvo jedne, a nakon više meseci i druge dojke. Ono što bi trebalo uraditi da bismo bili sigurni da je sve u redu, je procena rasta i određivanje idealne telesne mase. Devojčice koje imaju veći kalorijski unos (obilniju ishranu), brže rastu, dobijaju u težini i pre svojih vršnjakinja ulaze u pubertet. Problem sa bubrezima, ako se pravilno leči ne bi trebao da utiče na razvoj. Prava osoba kojoj bi trebalo da se javite da ne biste više brinuli je dečji endokrinolog.