Poštovana,
    u 39 nedelji trudnoće rodila sam decaka, težine 4400, ocena po rođenju 9/10. pri 1. vadjenju krvi trombociti su bili 68, pri kontroli ya 8 sati su porasli da bi 24 sata nakon rođenja bili u normali Tr294. Beba sad ima 4 meseca, normalno napreduje 1.mesec 650gr, a poslednja 2, po 950gr, samo ga dojim. Razvoj mu je super-kaze pedijatar. Međutim mene brine taj događaj s trombocitima, zasto se desio, i da li se to desava u praksi?Da napomenem da sam u 36 nedelji trudnoce bila bolesna i pila eritromicin (alergicna sam na penicilin), to mi je trece dete i niko od nas ne boluje od nijedne hronicne bolesti.

    Odgovoreno: 24. 02. 2009.
    • Poštovana,
       prema podacima koje ste naveli, zaista Vaša beba odlično napreduje. Tranzitorni pad trombocita može se javiti u ranom novorođenačkom periodu i obično je posledica infekcije stečene pre porođaja, još intrauterino, za vreme porođaja ili nakon porođaja. Obzirom da je oporavak bio brz za 24h, a beba pretpostavljam, bez simptoma, moguća je i laboratorijska greška.