Poštovana,
    Imam sina od 1,5god i već 8 dana ima temperaturu 38,8(najveća) koju spuštam Brufenom. Pored temperature curi nu i nosić( sada već prolazi ) i imao je otežano disanje( koje smo sanirali inhalacijom tačnije Ventolinom) praćeno kašljem. Doktor je rekao da je u pitanju viroza a sada i on sam nezna zbog čega više ima temperaturu. Uz sve to mu izbijaju i 2 kutnjaka. Danas mu je dao i antibiotik čisto da nešto probamo novo.Nije mu vadjena ni krv niti smo davali mokraću na analizu. Jednostavno neznamo šta je u pitanju. Šta da radim?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 24. 02. 2009.
    • Poštovana, uzrok prolongiranoj povišenoj temperaturi je ponekada zaista teško utvrditi, pogotovu što je virusološka dijagnostika nedostupna i skupa, a na bakteriološke kulture se čeka po nedelju dana. U svakom slučaju uradite krvnu sliku , C reaktivni protein i opšti pregled urina.